Ana SayfaGezi/SeyahatGazeteciler kültür gezileriyle kültürel mirasa dikkat çekiyor

Gazeteciler kültür gezileriyle kültürel mirasa dikkat çekiyor

AYGAD tarafından düzenlenen kültür gezisinin Malatya bölümü sona erdi. Gazeteciler 2 gün boyunca Malatya’nın tarihi dokularının yoğunlukta olduğu Battalgazi ve Yeşilyurt ilçelerinde bulunan mekânları gezerek bölgenin kültürel mirasına dikkat çekti.

Anadolu Yazarlar ve Gazeteciler Derneği (AYGAD) tarafından yerel ve yaygın medya mensuplarına yönelik olarak düzenlenen kültür gezisi kapsamında Malatya’ya giden gazeteciler 2 gün boyunca şehrin tarihi ve turistik yerlerini gezdi. Gazeteciler Malatya gezisinin son bölümünde; Mahmut&Ahmet Çalık Tekstil Müzesi, lezzet caddesinde bulunan gastronomi konağı, kahve konağı ve kent belleği, gedik cezaevi müzesi ve çoban müzesini gezdi.

Başkan Çınar anlattı

Gazeteciler Malatya gezisinin son programında ilk olarak Mahmut&Ahmet Çalık Tekstil Müzesi’ni ziyaret etti. Müze önünde Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar tarafından karşılanan heyet, müzeyi gezdi. Müzeyle ilgili Belediye Başkanı Çınar ve görevlilerden bilgi alan gazeteciler, müze envanterinin genişliğine dikkat çekti. Hatıra fotoğrafı çekmeyi ihmal etmeyen heyet daha sonra şehrin önemli turistik yerlerinden lezzet caddesi üzerindeki gastronomi konağı, kahve konağı ve kent belleğini gezdi. Burada gazetecilere kayısı çekirdeğinden yapılan Malatya kahvesi ve kayısılı çikolata ikram edildi. Gazeteciler daha sonra Gedik Cezaevi müzesi ve Çoban müzesini gezdi.

Başkan Çınar gazeteci misafirleriyle yemekte bir araya geldi

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, programın sonunda İstanbul’dan gelen gazetecilerle akşam yemeğinde bir araya geldi. Yeşilyurt Belediyesi’nin kültürel ve turistik alandaki hizmetleri başta olmak üzere ilçe genelinde yapılan önemli yatırımlarına değinen Çınar, gazetecileri ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Başkan Işıkdağ’dan teşekkür

AYGAD Başkanı Ahmet Işıkdağ da veda yemeğinde Yeşilyurt Belediyesi’nin yaptığı çalışmaları gazetecilerin yerinde görmesinin önemine dikkat çekti. Başkan Işıkdağ, “Malatya programımızda emekleri olan değerli Ak Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık hanımefendiye, Yeşilyurt belediye başkanı siz değerli Mehmet Çınar beyefendiye, bizimle ilgilenen basın ve halkla ilişkiler müdürlüğü ile kültür müdürlüğünün değerli yöneticileri ve personellerine, programımızda bizlere hizmet eden ve emeği geçen herkese AYGAD ve meslektaşlarım adına çok teşekkür ederim” dedi.

Gazetecilerin görüş ve önerilerini dinledi

Daha sonra söz alan gazeteciler Yeşilyurt Belediyesi’nin projeleriyle ilgili görüş ve fikirlerini paylaştı. Başkan Çınar’ın gazetecilerin önerilerini dinlemesinin ardından program sona erdi. Heyet, programın sonunda Başkan Çınar’la hatıra fotoğrafı çektirdi.

Gazeteciler Malatya programının ardından tarihi ve turistik yerleri gezmek için Elazığ’a geçecek.

SON İÇERİKLER

Azerbaycanlı Zahid, Esenyurt’ta çömlek yapımını öğrendi

Ülkesine özgü müzik aletlerini tanıtmak amacıyla katıldığı Esenyurt Uluslararası Zanaatkârlar Sokağı’nda çömlek ve seramik...

Yunanistan Vizesi ile Seyahat

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları alacakları yunanistan vizesi ile beraber ülkenin her yerini 3 ay ile...

Malazgirtli dizi oyuncusu atlı sahnelerin vazgeçilmesi oldu

Tarihi diziler yaygınlaşırken bu dizilerde rol alacak oyuncuların önemi de girerek artıyor. Muş Malazgirtli...

BUNLARI DA OKUYABİLİRSİNİZ

AYGAD HEYETİ HANÖNÜ’NDE

Anadolu Yazarlar ve Gazeteciler Derneği (AYGAD) Karadeniz Kültür Gezisi programı kapsamında Kastamonu’nun Hanönü ilçesinde,...

AYGAD’ın rotasında bu kez Karadeniz var

Anadolu Yazarlar ve Gazeteciler Derneği (AYGAD) Kültür Gezileri devam ediyor. Gazetecilerin Türkiye Coğrafyası, kültürü...

Gaziantep Hayvanat Bahçesi

FERENGİZ- Gaziantep Hayvanat Bahçesi, 1000 dönümlük alana kurulmuş Türkiye'nin en büyük hayvanat bahçesi olma...