Uluslararası Develi-Aşık Seyrani ve Türk Kültürü Kongresi

0
76
Foto: Develi Belediyesi

Kayseri Develi Belediyesinin organizasyonuyla bu yıl 3.’sü düzenlenen Uluslararası Develi-Aşık Seyrani ve Türk Kültürü Kongresi iki gündür Mustafa Aksu Kültür Merkezinde ve Develi Lisesinde yapılan birbirinden kıymetli sunumların tamamlanmasıyla sona erdi.

Develi Belediyesinin organizasyonuyla bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Develi-Aşık Seyrani ve Türk Kültürü Kongresi muhteşem bir açılış programıyla Mustafa Aksu Kültür Merkezinde başladı.

Muhteşem bir törenle açılan 3. Uluslararası Develi-Aşık Seyrani ve Türk Kültürü Kongresinin birinci günü öğleden sonra yapılan panel ve sunulan bildirilerin ardından sona erdi.

Foto: Develi Belediyesi

3. Uluslararası Develi – Aşık Seyrani ve Türk Kültürü Kongresi kapsamında ilçeye gelen akademisyenlere Develi’nin tarihi ve doğa güzelliklerini görmek için Develi tanıtım turu düzenlendi.

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar; “Develimizi, Aşık Seyranimizi ve Türk Kültürümüzü siz kıymetli bilim insanlarıyla bütün bir dünyaya duyurmaktan ve sizlerle hoş zaman geçirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Kongremizi düzenleyen başta Doç. Dr. Recep Özkan hocam olmak üzere düzenleme kuruluna, bu işin mutfağında ter döken belediyemiz personeline ve siz kıymetli hocalarıma çok teşekkür ediyor, seneye yeniden görüşmeyi diliyorum” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz